Zwrot w sprawie Iwony Cygan. Podejrzany to krewny dwójki sędziów

Sędziowie Sądu Okręgowego w Tarnowie złożyli wniosek o przeniesienie procesu do innego sądu. Ich decyzję tłumaczono m.in. tym, że jeden z oskarżonych byłych policjantów jest powiązany rodzinnie z dwójką sędziów z tej placówki. Orzekający w tarnowskim sądzie podkreślali, że w takiej sytuacji mogłyby pojawić się wątpliwości dotyczące ich bezstronności.

Rzecznik Sądu Apelacyjnegow Krakowie sędzia Tomasz Szymański poinformował w środę, 6 grudnia, że w związku z tym sprawa zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan będzie rozpatrywana w Rzeszowie, a nie w Tarnowie, tak jak wcześniej planowano.

Taka decyzja zapewne ucieszy bliskich zamordowej w 1998 roku 17-letniej Iwony. Ojciec i siostry zamordowanej wydali oświadczenie, w którym napisali, że nie zgadzają się na prowadzenie sprawy w Tarnowie. Dodali także, że ich prośby o wyłączenie sprawy z tego sądu zostały odrzucone. Zapowiadali także, że jeśli rozprawy odbędą się w Tarnowie, to oni nie wezmą w nich udziału.

17-letnia Iwona Cygan została zamordowana w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 r. Ciało dziewczyny porzucono przy wale Wisły w Łęce Szczucińskiej. Znalazł je rolnik wracający z Pola. Iwona została uduszona, wcześniej była bita i kopana. Według ustaleń śledczych zabójcy próbowali upozorować gwałt. Przez wiele lat sprawa śmierci nastolatki była umarzana.

Zobacz także:

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Iwony Cygan

Co dalej z podejrzanymi w sprawie śmierci Iwony Cygan? Jest decyzja

snow, PAP