Szykują się zmiany w rozkładzie kolejek

Prace prowadzone będą na liniach 7 oraz 447. – Nie ukrywam, że z uwagi na szeroko zakrojone prace prowadzone przez zarządcę będzie to trudny rok. – tłumaczy Dariusz Grajda, członek zarządu i dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich. Remonty na liniach 447 oraz 7 Kolei Mazowieckich będą szczególnie odczuwalne dla wszystkich podróżnych.

KOLEJE MAZOWIECKIE

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice
Na linii nr 447 będzie kontynuowany remont. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek. W zamian będą kursować zastępcze autobusy. Rozkład jazdy autobusów będzie podobny do dotychczasowego.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków
W związku z budową wiaduktu na stacji Warszawa Rembertów w godzinach późno wieczornych pociągi nie będą zatrzymywały się na tej stacji. Na odcinku Warszawa Wesoła – Warszawa Rembertów zostaną wprowadzone zastępcze autobusy obowiązujące w następujących dniach:
od 15 do 19 stycznia od 23.10 do 4.40 dnia następnego;
od 5 lutego do 22 lutego od 23.10 do 4.40 dnia następnego;
od 5 do 6 marca od 23.10 do 4.40 dnia następnego.

SZYBKA KOLEJ MIEJSKA
Linia S1
Z powodu trwającej modernizacji linii grodziskiej pociągi w dni powszednie nadal będą kursowały w relacji Otwock – Warszawa Służewiec, a w dni wolne od pracy w relacji Otwock – Warszawa Zachodnia. Nowością będzie uruchomienie dodatkowej pary pociągów, umożliwiającej przejazd na trasie łączącej Otwock ze stolicą w późnych godzinach wieczornych.

Linia S2
W rozkładzie jazdy tej linii zostaną wprowadzone niewielkie zmiany. Z powodu zmian w połączeniach Kolei Mazowieckich na linii siedleckiej, ostatni bezpośredni pociąg linii S2 do Sulejówka Miłosny odjedzie z Lotniska Chopina o godz. 23:09.

Linia S3
Liczba pociągów i ramowe godziny odjazdów pozostaną bez większych zmian. Pomiędzy Lotniskiem Chopina a Wieliszewem w dni powszednie pojedzie 12, a w dni wolne od pracy 7 par pociągów. Natomiast pozostałe będą kursowały do stacji Legionowo Piaski.

Linia S9
W związku z trwającą modernizacją linii obwodowej, pociągi w dalszym ciągu będą kursowały tylko do stacji Warszawa Gdańska. Część pociągów będzie miała przesunięte godziny kursowania, a niektóre skończą bieg na przystanku Warszawa ZOO.

Dantejskie sceny w Kolejach Mazowieckich. Konduktor uderzył pasażera

Bilet Kolei Mazowieckich kupisz przez Internet

mkol