Bohaterska akcja strażaka. Ryzykował życie żeby uratować psa

“Prosimy, trzymajcie swoje zwierzęta i dzieci z dala od rzeki. Lód jest cienki i to może być niebezpieczne” – napisał na Facebooku Denis Pilon, członek ekipy, która przeprowadzała akcję ratunkową czworonoga. Do wpisu dołączył nagranie, na którym widać, jak blisko było tragedii.

Wideo powstało podczas interwencji straży pożarnej na rzece w Swift Current w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan. Widać na nim, jak bohaterski pożarnik, przypięty do specjalnej liny, powoli przemierza niestabilną taflę, by wyciągnąć psa z lodowatej wody. Prawdziwe momenty grozy nadchodzą, gdy udaje mu się dotrzeć do czworonoga. Lód zaczyna bowiem pękać i oficer sam ląduje w wodzie. Gdyby nie jego profesjonalne zachowanie, wszystko mogłoby się skończyć na prawdę źle.

Na szczęście najgorszego scenariusza udało się uniknąć, zarówno strażak, jak i pies, wrócili na ląd cali i zdrowi, a czworonóg mógł liczyć na natychmiastową pomoc. Potem cały i zdrów wrócił do swoich opiekunów.

Źródło: Facebookcom

Całe nagranie powinno być jednak nauczką, nie tylko dla Kanadyjczyków, ale i wszystkich posiadaczy psów na świeci. Wychodzenie z czworonogami na spacery bez smyczy, może się zimą zakończyć tragicznie.

Makabra przed szkołą. Ktoś powiesił psa

Ogolili Pimpka, inaczej się nie dało!

FC